Kompetencje,
preferencje

Co wyróżnia LOGOteam.eu spośród wielu ofert projektantów logo?

Nasze preferencje estetyczne, to minimalizm.
Logo powinno niczym znak drogowy wpadać w oko i być natychmiast jednoznacznie rozpoznawalne i zapadające w pamięć.
Zdarza się czasem, że nasi klienci mają inne potrzeby. W takiej sytuacji nie narzucamy swojej wizji, logo będzie przecież służyło im, nie nam.  Uważamy, że bardzo przydatnym w projektowaniu słowem jest: kompromis.


Pracujemy szybko, a doświadczenie sprawia, że nie odbywa się to kosztem jakości. Nie zajmujemy się wszystkim; jesteśmy specjalistami w swojej dziedzinie.

LOGOteam.eu zawsze wspólnie z klientem, prowadzi proces projektowy tak, by dojść do efektu, jaki będzie satysfakcjonował obie strony.

Projektowanie znaków firmowych natychmiast, na

projekt logo, projektowanie logo

trzeba trochę poczekać, tymczasem projekt logotypu a nie projektowanie logotypów, to dla firmy najważniejsza sprawa. Samo projektowanie dla firmy nie to samo, co projekt logotypu, to tylko robienie logo. Śląsk to tylko Śląsk, Trójmiasto, nie leży tam, gdzie Śląsk, to z kolei nic więcej. Łódź od Wrocławia a Kraków jest oddalony od Gdańska. Wrocław - projektuje się tu logo chociaż nie jest to projekt logo na lata. Projektowanie logo i to najmodniejszego logo wymaga spojrzenia na projektowane logo od innej strony. Projektowanie logotypów to nie jest wcale łatwe zajęcie. Wydaje się, że projekt logo to coś zwykłego, jednak projektowanie logo to nie jest sprawa oczywista. Niełatwo jest

zaprojektować najlepsze logo

, przecież sam projekt logo ma tu wielką wagę. Projektowanie logo może być zbyt powierzchowne, a projekt logo to nie tylko cena. Naprędce zaprojektowane logo nie zawsze się opłaca, bo tani projekt logo, to tylko koszt logo, a chodzi jednak o projektowanie logo. Czasami dla firm nie ma to znaczenia. Projektowane logotypy przypominają czasami inne logotypy dla firm, ale projektowane logotypy to przecież znaki firmowe, można je skatalogować, a znak firmowy wiąże się ściśle z projektowaniem logo.

Wiadomo, że projektowanie logo, dobrego logo

to zajęcie dla wybranych. Zaprojektować najmodniejsze logo nie jest wcale tak łatwo. Specjalnie projektowane logo mają przecież tylko niektóre firmy. A pięknie zaprojektowane logo to znak niewielu przedsiębiorstw. Nowoczesne logo to takie najlepiej zaprojektowane logo w tym właśnie czasie, to modny projekt logo, to logo projektowane na lata. Trójmiasto na północy, Wrocław leży na zachodzie, Kraków na południu. Łódź dystansuje Trójmiasto pod niejednym kątem. Nie wiadomo, czy Poznań jest bardziej oszczędny niż Kraków a przecież Trójmiasto a nie Śląsk jest nadmorskim miastem. Projektowanie logo - czy najtańsze logo jest warte ceny projektu logo? Projekt logo i tak zwany proces projektowania logo, składają się na proces zwany projektowaniem logo - Śląsk, albo Trójmiasto. Jakie miasto lubimy najbardziej, w jakim najlepiej sie projektuje: Katowice, czy Poznań? Katowice albo Katowice lub Wrocław. Dolny Śląsk i jego stolica Wrocław. Projektowanie logo może przynieść w efekcie najmodniejsze logo, takie logo zaprojektowane na lata. Bo modnie zaprojektowane logo, naprawdę modny projekt logo to wspaniała i doskonała promocja logo i firmy. Projektowanie logo - najbardziej pożądanym zajęciem w 2012 roku. Czy dobrze zaprojektowane logo jest w stanie odnieść sukces? Projektowanie tego logo trwało dosyć krótko, było to przecież tanio projektowane logo, proces projektowania logo nie był zbyt rozwlekły ponieważ projekt logo ale nie takiego najtańszego logo kosztuje niewiele. Projektowanie logo kosztuje mniej niż projekt logotypu, chociaż znak firmowy, to taki znak firmowy, który przypomina logotyp.

Projektowanie logo to nie machanie łopatą

. Logotyp to nie rów z wodą, a projektowanie logo przy pomocy cyrkla i ekierki, to nie jest dobre projektowanie logo. Dla firm projektowanie logo, to bardzo ważna inwestycja. Znaki firmowe projektuje sie zespołowo, każdy to wie. Projektowanie logo szczególnie dla firm, to nie jest produkcja. Znaki firmowe, to nie są znaki drogowe - nie stoją przy drodze. Znaki firmowe projektuje się, co oczywiste, poprzez projektowanie logo. Projektowanie logosów: najlepsze logo projektował Kraków, drugie miejsce ma Śląsk, Śląsk wyprzedziła Warszawa, Łódź pokonała Śląsk, który przecież nie patrzył nawet na Łódź. Śląsk i Łódź w swojej grupie były niepokonane. Nie sprawił tego projekt logo, ponieważ projektowanie logo wyznacza cenę logo.

Projektowanie logo

stanowi element wpływający na bardziej lub mniej dobry projekt logo. Tylko koszt logo sprawia, że projektujemy piękne logo. Najmodniej zaprojektowane logo, to nie tylko dobre logo, najmodniejsze logo to musi koniecznie być efekt dobrego projektowania logo. Zwykle projektowanie logo, takiego poważnie zaplanowanego logo na lata trwa tak długo jak tylo projekt logo na lata może trwać. Tworzenie logo - jako zajęcie dla ambitnych projektantów, to projektowanie logo, pięknego logo, naprawdę nowoczesnego logo służącego jako najmodniejszy projekt logo. Piękne logo zdarza się niezwykle rzadko, dlatego projektowanie logo jest zajęciem dla wytrwałych projektantów. Najmodniejsze logo powstaje w trudzie, ponieważ projektowanie logo musi owocować powstaniem projektu logo na lata. Obsługujemy Wrocław i Kraków, Poznań. Działamy tak, żeby również Łódź Wrocław, i Gdańsk były zadowolone. Czasami Łódź oraz Gdańsk, ale niezawsze - i - czasami Poznań zrobią coś pożytecznego dla firmy, np. projekty znaków firmowych czy też projekty logotypów, ale to raczej rzadko. Jak widać powyżej projektowany logotyp, to jedynie logotyp owszem, ważny dla firmy, ale pamietajmy, że dla firmy są ważne nawet znaki firmowe i projektowanie logo. Niektóre serwisy internetowe projektują niedrogie logo - rzeczywiście, koszt logo jest tam niewielki, bo tanie logo musi być projektowane w szybkim tempie. Koszt logo projektowanego tak szybko nie może być wysoki. Logo zwykle projektują sprawni projektanci, ponieważ projektowanie logo, to nie wyścigi. Projekt logo wymaga czasu na zastanowienie, przemyślenie i rozrysowanie pomysłu. Pamiętajmy, że nowoczesne logo, to dobre logo. Dobrze zaprojektowane logo, to po prostu zwykle nowoczesne logo, ale czy jest to projekt logo na lata? Najlepszy projekt logo to sprawdzone, tradycyjne, dobre logo - nie musi to być wcale tani projekt logo - cena projektowania logo nie gra tu żadnej roli. Spójrzmy na pierwsze lepsze niedrogo projektowane logo, koszt projektu tego logo nie był wysoki, było to po prostu niedrogo zaprojektowane logo. Czy projektować logo tanio? Znak firmowy to nie tylko proste projektowanie logo, to coś więcej, to projekt logotypu, to projektowanie logo dla firmy. Niewielkie znaki firmowe są tak samo jak wielkoformatowe logotypy. Dobrze zaprojektowany znak firmowy nie podlega ograniczeniom w skalowaniu. Spójrzmy i porównajmy Kraków i Śląsk, albo Gdańsk i Łódź, czy też Łódź i Katowice oraz Kraków. Kraków, to nie Poznań - projekt logo musi byc tu i tam jednakowo zaprojektowane logo. Wiadomo - koszt projektu logo kiedy jest niewysoki, to mamy logo tanie i niedrogie logo. Postarajmy sie przeprojektować ten projekt logo, czy projektowanie logo było tu na wysokim poziomie? Przecież, jak wiemy, najlepsze logo, to pięknie zaprojektowane logo, projekt logo na lata. Dlatego

projektowanie logo

nie jest sprawą łatwą. Modne logo projektuje się często miesiącami, bo dobrze zaprojektowane logo, naprawdę troskliwie projektowane logo musi być wyjątkowe, specjalne. Dobre logo projektuje Wrocław, ale czy też Katowice? Albo Poznań czy też Gdańsk? Wiadomo, że Łódź, a także Trójmiasto. Istnieje w powszechnym odbiorze taki swoisty trójkąt: Katowice, Trójmiasto i Kraków - projektowanie logo w tym trójkącie daje w efekcie projekt znaku firmowego na najwyższym poziomie. Wszędzie śledzą nas projektowane logotypy, dzisiaj od rana chodził za mną pewien zaprojektowany logotyp. Ale projektowanie logo w jego towarzystwie wydawało się rzeczą nieskromną. Co innego projektowanie logo, ale projekt logo, to nie jest to samo. Jakie miasto ma najpiękniej zaprojektowane logotypy? Łódź? Bo Śląsk i Trójmiasto, to nie to samo, co Łódź. Każdy się ze mną zgodzi, nawet Katowice, Poznań czy Wrocław. Popatrzmy: Trójmiasto, Wrocław - projektują tam projekty logo, ale czy jest to dobrze zaprojektowane logo? Lubię projektować niedrogie logo, bo fajni klienci kupują tanio projektowane logo, poza tym miło jest projektować logo. Szybka kreacja przynosi satysfakcję, a projekt logo cieszy zleceniodawcę. Weźmy taki projekt logotypu dla firm - dla firm także projektuję logotypy i znaki firmowe, albo same znaki firmowe. Po południu przyszły mi do glowy dwa projekty logotypów, był to znak firmowy i nieduże, modne logo. Zapukały, grzecznie pytając, czy projektowanie logo, to tutaj - u mnie. Powiedziałem, że jeżeli chcą zaprojektować dobre logo, takie logo na lata, to projektowanie logo to właśnie moja specjalność. Wieczorami projektuję najmodniejsze logo, bo projekt logo przychodzi do głowy wieczorem. Nie wierzcie projektantom, którzy mówią, że

projekty logo

, nowoczesnego logo wpadają do nich rano. Chyba, że chodzi o projekt logo dla firm, projektowanie logo dla firmy. Poranne projektowanie logo jest bardzo trudne, ponieważ trzeba wstać rano. Natomiast wieczorne projektowanie logo w sprytny sposób omija ten problem. Ale chce się, niestety, spać. Co zrobić, projektowanie logo, to cężki kawał chleba. Czasami ktoś kupi jakiś projekt logotypu, dla firmy, takie powiedzmy szybko zaprojektowane logo. Czasem jedynie zapyta: czy tu projektują logo, albo wykonują projekty logo? Chciałem zaprojektować logo ale projekt logo to wcale nie był ten projekt logo, o jaki mi chodziło - logotyp. Znowu musimy w tym miejscu porównać Kraków i Gdańsk, dlaczego ciągle właśnie te dwa miasta? Dlaczego nie Katowice i Poznań, tylko w kóło Kraków i Gdańsk? Łódź i Katowice też dałoby się porównać, po co tylko Kraków? Projektowanie logo na lata, bierzcie ode mnie projekty logo - najlepsze logo, jakie znam. Zamawiajcie najlepsze logo tak nowoczesne logo, jak tylko można. Tu, u mnie odbywa się projektowanie logo, to tu projektuje się najmodniejsze logo, piękne logo, modne logo.

Projektowanie logo, projektowanie logo dla firm i organizacji. Zawodowi graficy

Projektowanie logo, projektowanie logotypów, projekty logo, projektanci logo

Tanie logo, Logo szybko, logotyp, logotypy, szybkie logo w 3 dni,

Projektowanie logo, projekty logo tanio, logotyp, Znak firmowy, Niska cena, Dla firmy.

Projekty logo, logotypu, logotypów w niskiej cenie

Dbająca o swój wizerunek firma posiada własne, projektowane logo, czyli zainwestowała w projektowanie logo - obraz, jaki zamierza przekazać nadawcom w procesie komunikacji z rynkiem. I chociaż projektowanie logo i projektowanie logotypów, to ważne sprawy, to nie samo projektowanie jest w tym przypadku priorytetem a właśnie logotyp.

Projektowanie logo - znaków firmowych (projektowanie logo, projektowanie logotypów, logotypy dla firmy)

składa się z kilku elementów: wizerunku firmy (oczekiwania od projektowanego logo), zachowania klientów (na skutek projektowania logotypu) oraz

właściwego projektowania logo

PROJEKTOWANIE LOGO, projektowanie logotypów

 

Projektowanie logo

znak firmowy jest projektowaną formą komunikacji społecznej pomiędzy nadawcą (firmą) a odbiorcami (klienci, decydenci, współpracujące firmy, itp.). Dotychczasowe znaki firmowe oraz projektowane logo firmy mają na celu tworzenie pozytywnych wyobrażeń o firmie i jej produkcie i utrwalenie ich w opinii klientów, pracowników i na obszarze działalności firmy. Projektowanie logo i to, co z niego wynika to między innymi: wzorce dotyczące takich czynności, jak:

projektowanie logotypu, projektowanie logo i kolorystyki firmy

, współistnienie projektowanego logo z innymi projektowanymi elementami graficznymi, itd. Ważnymi elementami projektowanej grafiki firmowej są symbole/kształty, jednak ważniejszy jest odbiór, czyli całokształt odbierany przez grupę docelową. Właściwie zaprojektowany logotyp i umiejętnie projektowane logo dają wspaniałe możliwości rozwoju.

projektowanie logo dla firmy, projektowanie logotypu, projektowane logotypy

wszystko to staje się efektywnym i ekonomicznym narzędziem marketingowym do projektowanego logo.

Projektowane logo i projektowane logotypy są zapisywane w zarchiwizowanych plikach np. zip

Projektowanie logo szybko i tanio.

Przyjmuje ono (projektowane logo) formę tradycyjną, papierową lub elektroniczną. Projektowanie logo można rozbudowywać o całościowe i kompleksowe opracowania układów reklamowych. Projektowanie logotypów i projektowanie logo to bardzo podobne do siebie procesy projektowe. Często elektroniczna wersja projektowanego logo jest udostępniana na stronach korporacyjnych w Internecie, a celem tego jest korzystanie z elektronicznych wzorców (wizytówek, banerów, układów reklam prasowych) przez oddziały.

Nowe technologie wytyczają nowe formy projektowania logotypów, projektowania logo. Często, dla jak najlepszego zaprojektowania wizerunku firmy, oprócz projektowanego logo z zasady rozszerza się je o części przedstawiające zasady zastosowania projektowanego logo w rożnych technologiach. Wobec tego projekt musi zawierać dodatkowo wszystkie projektowane elementy graficzne w nowoczesnych technologiach oraz dozwolone i niedozwolone formy korzystania z projektowanego logo w tym medium. Zaistnienie firmy w Internecie w wielu przypadkach skłania firmę do przeprojektowania wizerunku oraz projektowania logo, w nowoczesny sposób, czyli odmłodzenie i unowocześnienie znaku głównego. Projektowanie logo, projektowanie - tworzenie znaków firmowych w Internecie to budowanie odpowiedniej strategii komunikacji wizualnej wewnętrznej i zewnętrznej firmy. Działania w projektowaniu logo należy rozpocząć od analizy założeń i problemów firmy. Dobór projektu logo jest zależny od grupy odbiorców firmy oraz od strategii działania firmy. Inaczej bowiem będziemy projektować logo, tzn. niewłaściwy projektowanie logo internetowy firmie, która przenosi część swoich działań do Internetu. Inaczej logo projektuje firma działająca wyłącznie w Internecie (e-firma). W pierwszym przypadku należy opierać się na dotychczasowym obrazie firmy i zmiany projektować logo tak, aby całość wizerunku w Internecie była zgodna z wizerunkiem w tradycyjnych mediach. W drugim przypadku firma działając na podłożu Internetu musi poszukać projektów logo prostych - łatwo zapamiętywanych znaków i kształtów, aby wyróżnić się na tle innych firm i być łatwo rozpoznawalną w sieci.

2. Projektowanie logo

Na przykładzie wspomnianej firmy powiedzmy, że żeby podkreślić łączność witryny internetowej z innymi materiałami reklamowymi, zdecydowano się na zastosowanie ciągłości kolorów: biały, żółty i czerwony i niebieski. Witryna www zachowuje projektowaną kolorystykę firmową, a poszczególne rodzaje informacji podkreślone są zdjęciami oraz praktycznymi informacjami.

projektowanie logo, projektowanie loga, projektowanie logosów, projektowanie logotypów, logotypy, projekty, logo dla firmy

Poniżej zostaną przedstawione podstawowe zasady projektowania logo i identyfikacji wizualnej w Internecie. CI zawiera:

 

projektowanie logo, projektowanie logosów, projektowanie logotypów

Projektowane logo pełni trzy podstawowe funkcje: informacyjną, symboliczną oraz wizualną (plastyczną). Projektowanie funkcji informacyjnej logo ma na celu edukację, czyli poinformowanie odbiorców o korzyściach współpracy z firmą, korzyściach zakupu produktów zaopatrzonych tym znakiem, itp. Projektowanie logotypu funkcji symbolicznej nawiązuje do skojarzeń związanych z danym kształtem, natomiast wizualna odnosi się do przeżyć estetycznych odbiorcy. W Internecie firmy często korzystają z następujących znaków:

projektowanie logo
symboli
piktogramów

projektowanie logo, projektowanie logotypów, projektowanie logosów

Projektujemy logo szybko, w 3 dni, projektowanie logo dla firmy

Projektowana kategoria znaków jako opracowanie graficzne nazwy firmy lub produktu funkcjonuje powszechnie. Projektowanie logo na głównej stronie prezentacji, można też projektować logotyp na każdej z podstron serwisu www. Bardziej korzystną formą jest projektowanie logo na strategicznych podstronach w dolnym lewym roku lub w górnym lewym panelu pod menu sterującym stroną. Często w działaniach projektowych logo, logotyp czy logotypy są widoczne w banerach reklamowych, jako logo projektowane przy adresie strony w przeglądarce lub jako tło portalu, stylizowane na znaki wodne wytłaczane niegdyś na papierach czerpanych.

identyfikacja, projektowanie logo, projektowanie logosów, logo, loga, logosy

W serwisach www wykorzystuje się także

wcześniej zaprojektowane symbole i piktogramy oraz projektowane logo

Symbolem jest projekt znaku graficznego przyjmujący prostą formę, służącą komunikacji pomiędzy firmą a odbiorcą. Projektowane logo dla identyfikacji firmy służy najczęściej stworzeniu swoistego "kodu" nadawanego przez firmę i odczytywanego przez określoną grupę odbiorców. Wymaga jednak edukacji odbiorców. Projektowane logo są często wprowadzane w Internecie, a ich celem jest zbudowanie za skojarzeń dotyczących nowoczesnej firmy i nowym kierunkiem rozwoju. Symbole projektowane są do wykorzystania późniejszym etapie np. w ruchomych prezencjach oraz jako element projektowanie logo we wprowadzeniu firmy i banerach. Projektowane logo powinno być jednokolorowe, najlepiej z kontrastującym tłem, mającym abstrakcyjną formę, łatwą do zapamiętania.

Prezentowana tu firma zastosowała projektowane logo, aby podkreślić jedność oferty dla wszystkich grup docelowych. Forma projektowania logo jest łatwo zapamiętywana poprzez zaprojektowanie prostego kształtu oraz koloru (kolor łatwo zapamiętywany, projektowano tu kolor identyfikacji firmy). Firma "uczy" swoich klientów, jak mają odczytywać symbol, projektowanie logo, jakie skojarzenia powinni mieć słysząc hasło firmowe (wszystko proste, jasne, nieskomplikowane, wszystko w jednym). Projektowanie logo dla firmy, projektowanie logotypów, logotypy.

 

3. Projekty logo.

LOGO projektowane są przez firmy m.in. na potrzeby serwisu www. Modyfikacja dotyczący najczęściej kolorystyki znaku, układu plastycznego oraz stosowanie miękkich lub twardych form plastycznych. Najczęściej projektowane logo to: koperta e-mail, dom strona główna, itp. Przy projektowaniu piktorgamów należy zwrócić uwagę, aby były one spójne z całą wizualną sferą serwisu www i aby nie było ich zbyt wiele - powoduje to bowiem "zacieranie" celów komunikacyjnych, jakie maja spełnić projektowanie logo oraz symbole.

4. projektowanie logo, tanie, projektowanie, loga, projektowanie logosów, identyfikacja, logo


Czy można projektować logo na potrzeby identyfikacji?

Kolor w projektach logo ma bardzo duże znaczenie. Kolory mają swoją wymowę, np.: czarny (dostojny, prestiżowy), czerwień (energia), zielony (ekologia , witalność), żółty (radość, młodość), pomarańczowy (kreatywny) oraz neutralne (szarości, brązy). W serwisie www projekcja kolorów powinna być spójna, w szczególności powinien być szeroko ujmowany kolor firmy. Sama prezentacja jest estetyczna kolorystycznie, jeśli nawiązuje odcieniami do kolorystyki firmy i projektowanego logo, najczęściej poprzez wzbogacenie kolorów podstawoweych (firmowych) o dodatkową gamę 1-2 kolorów. Można także wykorzystać kolor projektowanego logo lub kolor firmowy i wzbogacić go o 2-3 odcienie jaśniejsze z kolorystyki HKS. Projektowanie logo to powoduje, że serwis jest czytelny, a wszystkie ważne informacje graficzne są dobrze widoczne i łatwo zapamiętywane przez odbiorców. Projektowanie logo.

Aktualnie większość stron www projektuje się poprzez użycie kolorów czerwonych, pomarańczowych, żółtych. Tworzą one podstawową gamę kolorystyczna strony i maja stanowić istotną informację - że firma projektuje logo, zmienia obraz logo, staje się młoda, elastyczna, nowoczesna. Twierdzi się, że mało polecanym i mało "atrakcyjnym" kolorem w prezentacjach internetowych jest brąz oraz połączenia kolorów jaskrawych, kontrastowych.

5. projekty, projektowanie, logo dla firmy, logotyp, logotypy, loga, logosy, projekt


Projekt logo oparty na dużym kontraście i "odmienności" od standardów kolorystyki branży. W projektowanym logo dla firmy widoczne są kolory: biały, szary granat, oraz różowy. Jednak zamiast stonowanego koloru firma zaprojektowała kolor różowy, podkreślając tym samym nowoczesność, grupę docelową projektowanie logo (młodzi) oraz odwagę bycia innym (tutaj bardziej: jesteśmy inni- jesteśmy nowocześni).

Projektowanie logo, projektowanie logotypów, projektowane logotypy

W typografii internetowej projektowany jest styl edytorski. Bardzo ważną rolę w projektowaniu logo ma rola światła, a co za tym idzie dogodne przenoszenie wzroku przez odbiorcę z jednej na drugą ważną informację. W banerach i mniejszych formach prezentacyjnych forma czcionek ozdobnych pojawia się. Jej zadaniem jest przyciągniecie uwagi odbiorcy.

projekt, projektowanie logo dla firmy, logo tanio, projekty logo dla firmy, loga, logosy

N.podst. zamieszczonej w internecie pracy p. drAgnieszkiDejnaki

cena, ceny, cenie

Projektowanie logo, projektowanie logotypów

Jak rozumiesz, zamiast projektować online, często odpoczywam od projektowania w trakcie wypadów w tzw. dziewicze tereny, nie zdziwi Cię zatem fakt, że na najważniejszym miejscu wyliczę najlepsze znaki projektowane, związane z przyrodą. Najbardziej pamiętam

projektowanie logo, znaku, projektowanie logotypu

TheRoyalParksprojMoonCommunicationsRichardMoonCeriWebberAndyLocke1996. Przedstawia ono wspaniałą koronę, która po bliższym projektowaniu logo okazuje się skomponowana z kilku listków. Integralnym elementem projektowania logo jest wspaniale wkomponowany podpis. Celnie i na temat. Również ciekawy projekt logo (chociaż młodsza część odbiorców zapewne powie, że pachnie starociami) w tej grupie (a trzeba by taką konkurencję sprawić w niejednej kategorii) jest według mnie projekt logotypu WorldWideFundczyliWWFprojSirPeterScott1961zmodyfikowane1986 przezLandorAssociates pokazujący pandę wielką - kontrastowego, czarno-białego niedźwiadka, zaprojektowanego paru czarnymi plamami. Rodzaj ten, jak wiemy, o mało co, na zawsze nie zniknął z powierzchni ziemi. Funkcjonuje projektowanie logo online. Spójrzmy - projektowanie logo online - na znak, logotyp zaprojektowany w kształcie motka wełny - WoolmarkFrancescoSaroglia1964, bo próbuję go sobie przypomnieć, projektowanie logo jest także przykładem skrótowej, ale niezwykle konsekwentnej formy graficznej. Na pewno nie muszę go opisywać, można go projektować logo na prawie każdej pralce albo na metkach odzieżowych. Widoczne cechy tych projektów logotypów, to lapidarność w formie i projektowany logo, nieskomplikowany, prosty do odczytania przekaz. Światowym graczem jest firma projektowanie logo online, która niedawno zmieniła swój zwykły, stary projekt logotyp na coś, co podchwyciły już inne, projektowanie przejmując ideę logotypu-kontenera mieszczącego w sobie wiele projektowanych logotypów - UnileverProjektowanieWolfOlins2004. Wśród wielu innych znaczących, ponadnarodowych firm, jakie postanowiły dokonać zmiany wizerunku jest również firma funkcjonująca projektowanie logo online, której projektowanie logo przez wiele lat było sztandarowym przykładem tezy o projektowaniu wyższości marketingu nad grafiką użytkową. U nas niedawno m.in. projektowanie logo online zmienił się wizerunek PKOBPprojKarolŚliwka1968zmodyfikowany2011przezWhiteCatStudio. Widać zatem, że takim głównym, rzucającym się w oczy światowym trendem projektowania logo online w projektowaniu jest potrzeba zmian. Ewoluujemy wraz z tobą, przekształcamy się dla ciebie - to jest główny przekaz dużych organizacji, jaki widać w projektowanych logotypach tych firm online. Dzieje się to pomimo projektowania logo dużej konieczności ponoszenia ogromnego wysiłku finansowego, z czego przeciętny konsument w ogóle nie wie. Wystarczy wspomnieć, że nieduża korekta identyfikacji wizualnej może kosztować lokalną firmę setki milionów złotych. Wymiana projektowanie logo neonu nad przedstawicielstwem liczona jest na około 20-30 tys. zł. projektowane koszty zmiany wystroju placówki mogą osiągnąć nawet 500 tys. zł, a więc w przypadku

1000 projektów logo

takich placówek jest to naprawdę ogromny wydatek. Trzeba zwrócić uwagę na podstawową cechę projektowanych logotypów - powtarzalność. Spróbujmy porównać przykładowo parę salonów samochodowych jednej marki. Projektowanie logo. Standardowo mieszczą się w różnych, raczej kontrastowo różnych obiektach, mimo to z zewnątrz i w środku zdają się być identyczne. Od projektowanie logo wielkich konstrukcji zdobiących elewację, po obiory personelu - wszystko sprawia, że odbieramy każdy z nich podobnie. To na tym polega spójny system identyfikacji wizualnej. Po to się go robi, projektuje logo itp. Zleceniodawcą projektowania logotypu mogłaby być niedoinwestowania instytucja, z małym budżetem - przyjmijmy organizacja non-profit, albo duża, korporacyjna firma z wieloma spółkami córkami. Mimo, że problem (projektowanie logo) jest na pierwszy rzut oka taki sam, to nie da się nie spostrzec różnicy projektowanie logo, projektowanie logotypów. W pierwszym zleceniu wystarczy krótka wymiana życzeń, zamknięta skromną notatką nt. projektowania logo. Następnie pierwsze przymiarki, korekty - to trochę taki ping-pong pomiędzy grafikiem i zleceniodawcą, który wiedzie do satysfakcjonującego projektu logo. W drugim - to zadanie dla większej ilości ludzi. Trzeba sięgnąć po kilku lub kilkunastostronicowy tekst opisujący projektowanie logo, funkcjonowanie przedsiębiorstwa, zasięg jego aktywności itp. itp. Następnie odbywa się kilka lub więcej rund badań teamów tekściarzy, grafików i socjologów no i na koniec: projektowanie logo. Patrząc na projektowanie logotypów od strony funkcjonalnej, odpowiedź jest prosta. Żeby zapamiętać logo, logotyp, należy go zauważyć, zanotować w pamięci, rozkodować. Zwykle ten proces ma miejsce w niezwykle szybkim tempie, w natłoku innych, atakujących wzrok odbiorcy przekazów. Zatem projektowany logotyp musi być wyraźny, jednoznaczny, prosty do skojarzenia.

projektowanie logo. Logotyp powinien mieć do minimum ograniczoną gamę kolorystyczną.

Tkwimy w kulturze pisma obrazkowego - projektowania logo - zauważamy to z każdym krokiem - na stronach www, w mediach, na opakowaniach, reklamie, nawet na ulicach. Możesz wyobrazić sobie funkcjonowanie najdrobniejszego nawet towaru czy firmy bez projektowania logotypu ? Brak projektu logotypu - to zwykle śmierć produktu - słyszy się czasami o przypadkach, kiedy firma nie zarejestrowała w Urzędzie Patentowym projektowania logotypu własnego produktu; logo zostaje przejęte i zarejestrowane przez kogoś innego. Co dzieje się z takim, pozbawionym swojej tożsamości towarem? Żeby go uratować potrzebny jest rebranding, nowe projektowanie logo, a następnie kampania reklamowa prowadzona wielkim kosztem, od zera, po to by odzyskać pozycję, którą się straciło. Ale to dygresja - pytałeś o wybory - jak ważne jest projektowanie logo, projektowanie logotypu? To może się wydać dziwne, jednak sądzę, że dla stosunkowo znacznej firmy projektowanie logo może być mało ważne (oczywiście pomijając ekstremalne przypadki). Siłę na rynku potężnych firm tworzy marketing. Istnieje pewna ilość logotypów, z jakimi mamy styczność codziennie, usytuowanych tak wysoko na światowym rynku, że nie każdy widzi, że są projektowane okropne (projektowanie logo), albo co najwyżej, byle jakie. Na szczęście to tylko margines. Wiele firm dokonuje właściwych wyborów i z reguły ma to wpływ na ich wizerunek, a przez to na pożądane relacje z odbiorcą. Bywa też inaczej - czasami wizja i zapał projektanta logo spotyka się z podobnym, szalonym podejściem klienta, i wtedy nietrudno o przełamanie projektowania stereotypów. Tak było w przypadku logotypu TateGalleryWolffOlins1999. Wprawdzie niedawno w serwisie galerii, projektowanie logo, logotyp został zrastrowany, czyli doprowadzony do poprzednich zasad projektowych, to w oryginale najnormalniej zaskakiwał. Słowo (a prawdę mówiąc nazwisko) TATEnapisane prostą jednoelementową czcionką zostało pozbawione ostrości, stało się bardziej własnym, rozmytym echem niż normalnie projektowanym pojmowanym, projektowanym logotypem o wyraźnie określonym obrysie. Patrząc na ten projektowany logotyp, oko "spada" z niego, ucieka szukając jakiejś konkretnie zdefiniowanej powierzchni, kreski - ale nic innego tu nie ma. Po prostu szaleństwo. Nawet obecnie. Pewien mój przyjaciel obserwując jak projektuję logo, stwierdził - chłopie, przecież ty sprzedajesz klientom ich marzenia. W rzeczy samej, to rzadki towar i trudno się o projektowaniu logo, projektowaniu logotypu mówi, a trzeba o nim rozmawiać w fazie, gdy go jeszcze nie ma. Prościej jest, kiedy powstaną już pierwsze koncepcje, przymiarki, projektowanie logo, wówczas rozmowa dostaje rumieńców, staje się precyzyjna. Oferując marzenia, projektowanie logo, spodziewam się od zleceniodawcy zaufania, to aksjomat. Wierząc sobie, możemy się nawet spierać - i tak prowadzi to do właściwych rozwiązań.

Czy są w ogóle projektowanie logo, projektowanie logotypy spełniające te, ostre wymogi?

Oczywiście, korzystamy z nich codziennie, zwykle o tym nie wiedząc. Nie są to logotypy firmowe, chociaż mogą służyć jako ich funkcjonalny wzorzec. Są to znaki drogowe - w ułamku sekundy spostrzegamy, odczytujemy i interpretujemy ich przekaz. Kiedy zamawiasz logotyp firmowy dla własnej firmy i widzisz projekt, który tak właśnie oddziałuje - jesteś już w domu, nie wyszukuj nic innego. Są jednak przypadki, gdy funkcjonalność projektu logotypu nie jest celem dla zamawiającego logo. Ważna może być moda, albo potrzeba intrygowania, zaszokowania odbiorcy. Także technologia może wpłynąć na kształt projektu logotypu. Projektowany logotyp TateGalleryWolffOlins1999 - mógł zaistnieć w takiej "rozmytej" postaci dlatego, że jego istnienie w tej formie na różnych nośnikach reklamy umożliwiły nowe technologie. Projektowanie logo - trudna sprawa. Jeszcze niedawno jedyną metodą wytwarzania wielkiowych obiektów reklamowych było wycinanie ich ploterem tnącym z kolorowych folii samoprzylepnych, co nie pozwalało na zastosowanie przejść tonalnych. Znalazła się jednak metoda projektowania logo na foliach zbliżona do drukowania na papierze, stąd projekt logotypu mógł w ogóle zaistnieć. Zmienia się technologia, zmieniają się także kierunki w sztuce. U schyłku ubiegłego stulecia w galeriach online wystawiali się tzw. Młodzi Dzicy (Neue Wilde), projektujący logo i swoje dzieła bardzo ekspresyjnie, czystymi barwami prosto z tubki, lekceważąc technikę perspektywy, kompozycji, negując status quo. Oczywiście znalazło to odbicie w projektowaniu logo np. projekt logotypu FestiwalNouveauCinemaMontreal2002. Obecnie przeżywamy ożywienie kultury "graficiarskiej", która także oddziałuje już na projektowanie współczesne i projekty logotypów. Im bardziej niezauważalna jest identyfikacja wizualna, projektowanie logo, tym lepiej. Zatem, zwykle widzimy niedoskonałości - niekonsekwencje w projektowaniu logo, czyli jeżeli nie odczuwasz dysonansów - jest nieźle. Wszystko jednak zaczyna się od logotypu. Projektowany logotyp da szansę zbudować interesujący system identyfikacji, nieudany logotyp zniszczy całą resztę. - chłopie, przecież ty sprzedajesz klientom ich marzenia. W rzeczy samej, to rzadki towar i trudno się o projektowaniu logo, projektowaniu logotypu mówi, a trzeba o nim rozmawiać w fazie, gdy go jeszcze nie ma. Prościej jest, kiedy powstaną już pierwsze koncepcje, przymiarki, projektowanie logo, wówczas rozmowa dostaje rumieńców, staje się precyzyjna. Oferując marzenia, projektowanie logo, spodziewam się od zleceniodawcy zaufania, to aksjomat. Wierząc sobie, możemy się nawet spierać - i tak prowadzi to do właściwych rozwiązań.

Czy są w ogóle projektowanie logo, projektowanie logotypy spełniające te, ostre wymogi?

Oczywiście, korzystamy z nich codziennie, zwykle o tym nie wiedząc. Nie są to logotypy firmowe, chociaż mogą służyć jako ich funkcjonalny wzorzec. Są to znaki drogowe - w ułamku sekundy spostrzegamy, odczytujemy i interpretujemy ich przekaz. Kiedy zamawiasz logotyp firmowy dla własnej firmy i widzisz projekt, który tak właśnie oddziałuje - jesteś już w domu, nie wyszukuj nic innego. Są jednak przypadki, gdy funkcjonalność projektu logotypu nie jest celem dla zamawiającego logo. Ważna może być moda, albo potrzeba intrygowania, zaszokowania odbiorcy. Także technologia może wpłynąć na kształt projektu logotypu. Projektowany logotyp TateGalleryWolffOlins1999 - mógł zaistnieć w takiej "rozmytej" postaci dlatego, że jego istnienie w tej formie na różnych nośnikach reklamy umożliwiły nowe technologie. Projektowanie logo - trudna sprawa. Znaną metodą tworzenia gigantycznych powierzchni reklamowych było produkowanie ich na ploterze tnącym z różnokolorowych folii klejących, niestety nie dawało to szans na gradienty, przemazki. Odkryto jednak metodę projektowania logo, tworzenia logo na foliach podobną do druku offsetowego na papierze, stąd projekt logotypu mógł w ogóle zaistnieć. Zmieniają się technologie, powstają nowe kierunki w sztuce. W końcu ubiegłego stulecia w galeriach online pełno było prac tzw. Młodych Dzikich (Neue Wilde), projektujących logo i swoje dzieła bardzo ekspresyjnie, czystymi barwami "prosto z tuby". Lekceważyli oni perspektywę, kompozycję, negowali status quo. Naturalnie natychmiast znalazło to odbicie w projektowaniu logo np. projekt logotypu FestiwalNouveauCinemaMontreal2002. Teraz też przeżywamy ożywienie kultury, tym razem "graficiarskiej", która także wpływa na projektowanie współczesnej grafiki i projekty logotypów. Im trudniejsza do zauważenia jest identyfikacja wizualna, projekty logotypów, tym lepiej. Zauważ, że zwykle widać niedoskonałości, a niekonsekwencja w projektowaniu logo jest niewskazana. Więc jeżeli nie odczuwamy dysonansów - jest całkiem nieźle. Trudno nie zauważyć, że jednak wszystko zaczyna się od logo. Projektowany logotyp ma szansę na zbudowanie interesującego systemu identyfikacji, nieudany logotyp wszystko zepsuje.